17-21 juunil kui toimus Kalevi jalaväepataljoni väljasõit Lõuna-Eestisse ja Lätti, oli Skangalisse kutsutud külalistena ka praeguse KL Kalevi malevkonna pealik n-ltn Heidi Tormet ja teised endised Kalevi pataljoni ülemad.
Skangal, mis on Vabadussõjas osalenud Kalevi jalaväepataljoni eelkäija Kalevlaste Maleva üks sõja verisemaid lahingupaiku, on koht kus peaaegu iga aasta käivad pataljoni liikmed mälestamas ja meenutamas neid, kes kaotasid sõjas elu. “Skangali lahing oli märgiline, sest võideldi „põlisvaenlasega“, kes oli Eestit pikalt valitsenud. Seetõttu oli kalevlaste vaim tugev ja valmis võitlema ees ootava vastasega. Peame täna meeles oma kadunud kangelastest esiisasid ja seda kohas, kus lahing käis. Lahing oli kalevlaste jaoks verine, kuid meeste võitlustahe oma riigi eest sõdida oli suur ja vastase kaotused olid veel suuremad – see peaks ka meile edasi kanduma,“ ütles eile, 21. juunil, mälestustseremoonial Skangali mõisa kõrval asuva mälestuskivi juures Kalevi jalaväepataljoni pataljoniülem kolonelleitnant Argo Sibul.
Seda, et kangeid mehi ja tahtejõudu Kalevis jagub näitas pataljoniülem ise sõites jalgrattaga Jõhvi linnakust Skangali mõisa ligi üheksa tundi ja 300km.
Sellega austas ajalooliselt Jalgrattasõitjate Seltsist Kalev alguse saanud Eesti Spordiselts Kalev ja sealt omakorda Kalevi jalaväepataljoni.
Samal ajal, kui pataljoniülem jalgrattaga Jõhvist Skangalisse sõitis, liikusid ülejäänud kalevlased mööda pataljoni Vabadussõja aegset lahinguteed, peatudes olulisemates lahingupaikades – Mõniste lahingupaiga, Lode jaama, Lissiti talu, Berse kõrtsi ja lõpuks Skangali mõis. Nendes kohtades olid ette valmistatud ettekanded seal toimunud sündmuste kohta.
22.06.1919 Lätis Skangalis toimunud lahing oli kalevlaste jaoks üks Vabadussõja verisemaid ja tähtsuse poolest olulisemaid. Tänu võidule hoiti ära Landeswehri võimalus tungida Kuperjanovi partisanide ja soomusrongide selja taha ning kindlustada rindele tähtsat strateegilist punkti. Võiduka teo tunnustamiseks ja mäletamiseks on lahingu nimi kantud Kalevi jalaväepataljoni lipule. Sellel aastal tähistati lahingu 105. aastapäeva.